Menu
Centrum voľného časuLiptovský Mikuláš

Matúš Grieš sa stal majstrom Slovenska v desaťboji

Matúš

Na viacbojárskych atletických majstrovstvách Slovenska mužov ktoré sa uskutočnili v Nitre 10-11.9.2022

Najlepší desaťbojár na Slovensku v kategórii mužov je Matúš Grieš z atletického klubu CVČ Liptovský Mikuláš.

Na viacbojárskych atletických majstrovstvách Slovenska ktoré sa uskutočnili v Nitre tento víkend 10-11.9.2022 sme sa stali najúspešnejším klubom na Slovensku - keď okrem víťazstva Matúša Grieša medzi mužmi výkonom 4256 bodov na druhom mieste skončila medzi dorastenkami Paula Perončíková výkonom 4459 bodov a štvrtý medzi juniormi skončil Tomáš Revaj výkonom 4773 bodov. Naša bývalá atlétka CVČ Romana Králiková, ktorá momentálne študuje v Bratislave na technickej univerzite za ktorú aj súťaží skončila druhá medzi ženami.

Mužský 10 boj a u žien7 boj je kráľovskou atletickou disciplínou. Je to dvojdňový boj nie len so súpermi ale hlavne so svalovou únavou. Viacbojár musí byť všestranný šprintér, ktorý vie bežať cez prekážky, skákať do výšky, diaľky a o žrdi, hádzať oštepom a diskom, vrhať guľou a na záver sa popasovať s vytrvalostným behom na 1500 metrov. V atletickom Centre voľného času Liptovský Mikuláš už dlhodobo vychádzame z tréningových poznatkov českej viacbojárskej školy, ktorá má troch olympijských víťazov, to znamená, že sa venujeme hlavne behom na 400 metrov prekážok, ktoré sú kľúčom k úspešnému zvládnutie desaťboja...

Ďalšie výsledky atlétov CVČLM: majstrovstvá Slovenska v Košiciach (17-18.9.) dve 4.miesta v kategórii žiačok získala Ela Hvorková v behu na 2000 metrov kde z 25 štartujúcich si zlepšila osobný rekord o 20 sekúnd na 7:02,25 minúty .a v behu 1500 metrov prekážok o neuveriteľných 45 sekúnd na 5:45,91 . Medzi mužmi do 23 rokov na 4.mieste skončili Matúš Grieš v trojskoku výkonom 13,69 metra a Tomáš Revaj v behu na 400 metrov prekážok. Michal Kopček dobehol v tej istej disciplíne na 5.mieste. . Medzi ženami do 23 rokov skončila Paula Perončíková v skoku do výšky v daždivom počasí na 5 mieste výkonom 150cm.

Dátum vloženia: 12. 9. 2022 9:17
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 9. 2022 17:35
Autor: Správce Webu