Menu
Centrum voľného časuLiptovský Mikuláš

Tri zlaté z majstrovstiev Slovenska žiactva do 15 rokov pre atlétov Centra voľného času.

Tri zlaté z majstrovstiev Slovenska žiactva do 15 rokov pre atlétov  Centra voľného času.

Majsterkou Slovenska na atletickom štadióňe v Trnave spomedzi 453 účastníkov z 59 klubov sa stala šprintérka na 60 metrov Petra Krotáková časom 7,84 keď za slovenským rekordom zaostala len jednu desatinu sekundy a pridala aj bronz v behu na 150 metrov, zlatú medailu si vybojovala aj Adriana Pavelicová, ktorá zvíťazila na 1500 metrov prekážok a Lubelec Ladislav ktorý zvíťazil na 100 metrov prekážok vo veľmi kvalitnom čase 13,56 (pol sekundy za slovenským rekordom).

Medzi ďalšie kvalitné výkony patrili aj 4. miesto Vesny Hynkovej a 5 .miesto Viktorie Perryovej vo vrhu guľou, 6. miesto ešte len 12. ročnej Pauly Perončíkovej v behu na 300 metrov prekážok a 6.miesto štafety 4x60 metrov chlapcov v zložení Mikuláš, Lubelec, Revaj, Mores.

Víťazi Krotáková, Lubelec, Pavelicová si okrem zlatej medaily vybojovali miestenku do mládežníckej reprezentácie a účasť na medzištátnom atletickom stretnutí do 15 rokov v Maďarsku, na základe tabuľkových výkonov pôjde s nimi aj Vesna Hynková. V celkovej medailovej bilancii boli atléti Centra voľného času tretím najúspešnejším klubom, za klubmi z Nitry.