Menu
Centrum voľného časuLiptovský Mikuláš

Paula Perončíková majsterka Slovenka.

majstrovstvá SR vo viacbojoch

Po dlhých 5 rokoch, počas ktorých získala 7 bronzových a 6 strieborných medailí, získala talentovaná atlétka mikulášskeho Centra voľného času (CVČ) Paula Perončíková titul majsterky Slovenka v Bratislavskej hale Elán. Stalo sa to v najťažšej atletickej disciplíne viacboj, ktorý začala fantastickým behom na 60 metrov prekážok v novom osobnom rekorde 8,72 sekundy, nasledoval výborný skok do výšky 168 cm a skok do diaľky 532 cm. Vo vrhu guľou kontrolovala vedúcu pozíciu a  hranicu slovenského dorasteneckého rekordu 3650 bodov,  ktorý jej ušiel až v záverečnom behu na 800 metrov, celkovo dosiahla kvalitných 3525 bodov.
Spolu s ňou v sedemboji súťažili aj ďalší členovia atletického oddielu CVČ L.Mikuláš: Medzi mužmi obsadil 3.miesto Tomáš Revaj výkonom 3679 bodov a Matúš Grieš skončil na 4.mieste, dorastenec Michal Kopček 10.miesto.

Dátum vloženia: 12. 3. 2023 19:29
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 3. 2023 19:33