Menu
Centrum voľného časuLiptovský Mikuláš

Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapid šachu 2022

šachisti

V dňoch 18. až 20.11. 2022 sa konali Majstrovstvá SR mládeže v rapid šachu. Šachisti CVČ z Liptovskej šachovej školy

Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapid šachu 2022

V dňoch 18. až 20.11. 2022 sa konali Majstrovstvá SR mládeže v rapid šachu. Liptovská šachová škola (LŠŠ) mala na podujatí početnú výpravu  14 šachistiek a šachistov. Lepšie sa šachistom z LŠŠ darilo v mladších kategóriách. Získali tri medaily, jednu zlatú a dve bronzové. Zlatú medailu získal v kategórii chlapcov do 6 rokov Tomáš Hornáček. Prvé miesto si vybojoval v priamom súboji v poslednom kole s Timurom Hassom. So skúsenejším súperom dokázal vyhrať svojou najsilnejšou zbraňou – matovou kombináciou. V kategórii dievčat do 10 rokov sa na 3. mieste umiestnila Júlia Nela Štricová a v kategórii chlapcov do 10 rokov 3. miesto získal Alex Moravčík.  Medailistom srdečne blahoželáme.

Hrali sa i súťaže družstiev. V mladších žiakoch obsadilo družstvo  pekné 6. miesto. Menej sa darilo starším žiakom, ktorí obsadili 13. miesto.

Dátum vloženia: 22. 11. 2022 10:33
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 11. 2022 10:39
Autor: Správce Webu